Kije trekkingowe Black Diamond w sklepie górskim Cetus.
W dzisiejszych czasach ciężko znaleźć szlak w górach, na którym nie znajdziemy piechurów zaopatrzonych w kije do trekkingu. Dłuższe, krótsze często mylone z kijami do nordic walkingu lub (niestety nadal) narciarstwa zjazdowego. Zarówno tutaj jak i w całym rynku outdoorowym odzwierciedlenie w rzeczywistości ma zasada, że nic nie jest przeznaczone do wszystkiego. Kije trekkingowe są najczęściej dwu lub trzyczęściowe, wykonane z aluminium lub włókien węglowych (kije karbonowane). Zaletą kijków trekkingowych karbonowanych będzie przede wszystkim waga która sprawi, że po długich godzinach marszu nie będziemy czuć, że przez te wszystkie kilometry cokolwiek spoczywało nam w dłoniach. Zaletą kijków aluminiowych będzie za to wytrzymałość. Obijając o skały czy też omyłkowo wsadzając w dziurę między kamieniami, nasz kij na tym nie ucierpi. Warto aby nasz kij trekkingowy, był wykonany z dobrej jakości aluminium. Na kijkach czołowych producentów kijków trekkingowych ,takich jak chociażby Black Diamond znajdziemy oznaczenie 7075 co świadczy o najwyższej jakości aluminium zastosowanym w tymże kiju. Ta wersja kija trekkingowego znalazła największe uznanie wśród fanów outdooru również ze względu na swoją cenę.
Po co nam właściwie kije trekkingowe? - cetus.szczecin.pl
Niejednokrotnie przemierzając wielokilometrowe szlaki górskie, mogliśmy poczuć je na swoich nogach. Długie dystanse z dużymi plecakami na sobie z pewnością nie pomagają w tej sytuacji. Naprzeciw tym niedogodnością wychodzą odpowiednio dobrane kije trekkingowe. Używając ich, zarówno nasz ciężar jak i zaangażowanie mięśniowe podczas trekkingu zostaje bardziej „rozłożone”. Przykładowo, podczas podchodzenia w górach z użyciem kijków trekkingowych zamiast obciążać jedynie nogi, pracują również mięśnie naszych rąk oraz klatki piersiowej, przez co koniec końców obciążenie nóg procentowo się zmniejsza. Skutki takiego rozłożenia obciążenia, będą najbardziej widoczne podczas schodzenia, gdzie kijki trekkingowe skutecznie odciążą nam zmęczone nogi.
Ilość segmentów kijka a wygoda.- Kije trekkingowe Rockland.
Na rynku dostępne są kije trekkingowe w różnych wariantach, dwusegmentowym, trzysegmentowym oraz czterosegmentowym, przez co nazywane są również kijami teleskopowymi. Im więcej segmentów będą posiadały nasze kijki trekkingowe, tym bardziej ich wysokość będzie regulowana. Powodzeniem na rynku, najbardziej cieszą się kije trekkingowe dwu oraz trzysegmentowe. Ich koronną zaletą będzie wspomniany już zakres regulacji oraz bardzo małe rozmiary kijków po ich złożeniu. Najszerszą ofertą oraz powodzeniem wśród klientów naszego sklepu cieszą się marki Black Diamond oraz Rockland. Kije trekkingowe Black Diamond posiadają również nowy, bardzo wygodny system regulacji FlickLock Pro która przez swoją aluminiową konstrukcję jest lekka i łatwa w użyciu.
Rączki w kijach trekkingowych. – Sklep górski Cetus.
Producenci kijków trekkingowych, najczęściej uzbrajają swoje modele w rączki gumowe lub korkowe. Te materiały skutecznie zapobiegają zsuwaniu się z rąk naszych kijków oraz poceniu się dłoni, gdyż skutecznie będą odprowadzały z nich wilgoć, w szczególności te korkowe. Ich nie małą zaletą będzie również niska waga. Opcją często najbardziej budżetową będzie ta z rączkami gumowymi, która również sprawdzi się w mało wymagających warunkach. Odwiedź nasz sklep górski Cetus a nasza Ekipa z chęcią pomoże Ci w wyborze odpowiednich kijków trekkingowych! Zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego w Szczecinie przy ulicy Kaszubskiej 67.