Kategorie
Kategorie
Filtrowanie
cebreaker pochodzi z Nowej Zelandii, to pionier wykorzystania wełny merynosów od 1994 roku, teraz skondensowano naturę i technologię do tworzenia warstw odzieży z tej wełny na potrzeby outdooru, sportu, a także do miasta. Merino jest jedną z najbardziej starożytnych ras owiec, jednocześnie jedną z najtrudniejszych.
Bardzo różnią się od zwykłych owiec żujących trawę na nizinach, żyją na skraju Alp Południowych Nowej Zelandii, gdzie normalna owca mogłaby zamarznąć na śmierć. Ale wełna Merino jest stworzona do ekstremalnych warunków - oddychająca w lecie, w zimie izolująca, jednak wyjątkowo miękka i lekka. To natura stworzyła wełnę merino Icebreaker, jako ochronę przed upalnym latem i mroźną zimą, surowym zakresem nowozelandzkich Alp Południowych. Jest to ostateczny test terenowy - jeśli natura się pomyli, owca umiera. Ludzie są mądrzy, ale natura jest mądrzejsza, dlatego zamiast próbować zaprojektować lepsze włókno, Icebreaker przystosował wełnę do lekkiego systemu całorocznej odzieży. Latem, cienkie, lekkie, super-oddychające pokrycie owcy merino chłodzi ją w temperaturach, które osiągają 35°C (95°F). Zimą obrasta dodatkową warstwą wełny, która stanowi ochronę przed temperaturą do -20°C (-4 °F)
Dlaczego wełna Icebreaker Merino?
jest bardzo delikatna
Wełna merynosowa nie drapie. I chociaż przy pierwszym założeniu możemy czuć swędzenie, to już po chwili noszenia ostre łuseczki i włoski oszlifują się i od tej pory bielizna zawsze już będzie przyjazna nawet dla najbardziej wrażliwej skóry. Jest ona do tego stopnia przyjemna, że istnieją tacy, którzy używają tylko tego rodzaju bielizny – i to nie tylko w czasie aktywności sportowej.
jest oddychająca
Wełna jest przewiewna, zatem oddycha – odprowadza wilgoć także przez pory samych włókien, dlatego tkanina może być gęstsza niż tkaniny z włókien syntetycznych, gdzie wilgoć odprowadzana jest wyłącznie po powierzchni włókien. Dodatkowym plusem jest ognioodporność włókien. Dzięki specjalnym wykończeniom można je prać w pralce (uwaga: nie należy używać środków zmiękczających oraz wybielaczy!).
jest odporna na zapach
Potwierdzają to zarówno producenci, jak i użytkownicy. To oczywiście zasługa natury, która tak skonstruowała włókna, żeby uczynić z nich środowisko wrogie bakteriom. Ponadto struktura włókna leży u podstaw efektu samooczyszczania, który wywołują łuski na powierzchni włókien. Rekord noszenia tej odzieży non-stop w ekstremalnych warunkach wynosi 196 dni (to przeszło pół roku)!
jest ekologiczna
Wełna z merynosów zyskała sympatię również tych, którzy cenią ekologię i to, co ma do zaoferowania człowiekowi matka natura. Nosząc wełnę merino, można się przekonać, ile właściwości zdrowotnych w sobie skrywa. Wszak jest całkowicie naturalna, w pełni biodegradowalna, a więc zdrowa i przyjazna dla organizmu człowieka. To bielizna antybakteryjna i antystatyczna. Nie podrażnia skóry, nie wywołuje alergii, zabezpiecza przed promieniowaniem UV. Zmniejsza napięcie i ból mięśni. Pobudza zakończenia nerwowe i powoduje lepsze krążenie krwi. Zalecana w leczeniu dolegliwości bólowych wielu schorzeń narządu ruchu takich jak stany pourazowe i złamania, schorzenia reumatyczne, stany zapalne czy zmiany zwyrodnieniowe stawów kończyn i kręgosłupa. W 2008 roku firma wprowadziła pionierski program BAACODE, zapewniający przejrzystość procesu produkcyjnego i możliwość identyfikacji konkretnych wyrobów. Każdy produkt Icebreaker zawiera unikalny kod „BAA”, który po wpisaniu na stronie producenta pozwala klientom prześledzić proces powstawania zakupionego ubrania od jego początków na farmie przez wszystkie dalsze etapy łańcucha dostawczego.
Gramatura stosowana w bieliźnie Icebreaker:
75-125g/m2 - najleżejsze do aktywności w sezonie letnim
150g-175/m2 - najcieńsza pierwsza warstwa; całoroczna
200g/m2 - lekka pierwsza wartwa, gramatura idealna dla osób aktywnych, uprawiających sporty na powietrzuw chłodne dni
260g/m2 - cieplejsza pierwsza warstwa, idealna do uprawiania sportów zimowych